MVDr. Radek Novotný

O NÁS

Veterinární ordinace Špičky byla založena v roce 1997.

Jejím zakladatelem a provozovatelem je MVDr. Radek Novotný. Jedná se o tzv. „prvoliniové“ pracoviště, v humánní medicíně srovnatelné s činností obvodního lékaře. Zajišťuji základní péči pro velká i malá zvířata. Ve veterinární medicíně se tento způsob označuje jako „smíšená praxe“. V dopoledních hodinách (cca 7 – 12) se věnuji návštěvám farem (skot, koně prasata, ovce …) formou návštěv pacientů a odpoledne bývám k zastižení zejména pro majitele malých zvířat (psi, kočky, králíci …) ve veterinární ordinace ve Špičkách.

Jelikož náplň mé práce je různorodá, nemám ordinační hodiny a je potřeba domluvit si ošetření telefonicky (603 835 793).

Chovatelům velkých zvířat poskytuji veškerou péči preventivní i léčebnou – vakcinaci zvířat, jejich odčervení, pomoc při porodech, ošetření mastitid, metritid, zdravotních problémech všeho druhu. Přímo u chovatele jsem schopen poskytnout vyšetření na ketózu (třemi různými metodami – z krve, moči i mléka) a do 1 hodiny stanovit kompletní biochemické vyšetření základních parametrů na veterinárním analyzátoru IDEXX, který mám v ordinaci. Mám též uzavřenou smlouvu se SVS ČR a poskytuji vyšetření státní zakázky v SVÚ Olomouc (IBR, brucelóza, leukóza aj.)

Chovatelům malých zvířat poskytuji veškerou péči prvoliniového pracoviště: vakcinace, odčervení, antiparazitární ošetření, mikroskopické a kultivační ošetření. Jsem schváleným veterinárním lékařem pro vystavování pasů pro zvířata a jejich čipování. Jsem schopen přímo v ordinaci vyšetřit základní biochemický profil vašeho zvířete (glukóza,kreatinin, celk. bílkovina, jaterní enzymy apod.) Zabývám se i drobnou chirurgíí – např.ošetření otohematomu, odstranění perzistujícího mléčného chrupu, odstranění zubního kamene (mechanicky i ultrazvukem), ošetření tržných ran, drobných abscesů. Jsem schopen provést kastraci vaší kočky, kocourka či pejska. U ordinace ve Špičkách se nacházejí dvě parkovací místa pro klienty.

Pro složitější chirurgické úkony (kastrace feny, nádory, císařské řezy, ortopedické ordinace) využívám spolupráce s referenčními pracovišti v Hranicích, Přerově a Olomouci.

Jelikož svou veterinární praxi provozuji sám, nejsem schopen zajistit non-stop provoz 365 dní v roce 24 hodin denně. Navíc mám svou rodinu a své koníčky (myslivost, chov psů), kterým se ve volném čase intenzivně věnuji. O víkendech a svátcích proto prosím chovatele malých zvířat, aby se obraceli na pracoviště s non-stop provozem v Olomouci (viz v rubrice odkazy). Chovatelé velkých zvířat najdou ve stejné rubrice odkazy na kolegy, kteří jsou schopni v případě mé nedostupnosti jim pomoci.

http://www.vetmedix.cz/ – malá zvířata

http://www.veterina-olomouc.cz/ – malá zvířata

MVDr. Pavel Rousek, Vinohrádky 11, 751 24 Přerov- Čekyně, tel. 602 767 363, www.mvdr-rousek.cz

MVDr. Jana Piskovská, Lipník nad Bečvou, tel. 608 811 651 – velká zvířata

MVDr. Karel Tvrdoň, Němetice 42, Kelč 753 43 tel. 606 022 980